Na wyspie Mykonos panuje łagodny i dość suchy śródziemnomorski klimat, który zapewnia małą ilość opadów i około 300 słonecznych dni w roku. Latem temperatury nierzadko przekraczają 30 stopni Celsjusza, jednak zimą słupki rtęci mogą spaść nawet do 10 stopni. Zimowe miesiące bywają nie tylko chłodne, ale także deszczowe, dlatego za najlepszy okres na wakacje na Mykonos uważa się miesiące od wiosny do jesieni.

WIOSNA (marzec, kwiecień, maj)

Marzec na Mykonos jest raczej rześki, ponieważ panujące wówczas temperatury mają średnią wartość 16 stopni Celsjusza. Na prawdziwe ciepło można liczyć tak naprawdę dopiero w maju, gdy słupki rtęci przekraczają zwykle 20°C. Właśnie w tym miesiącu jest również już ciepła woda w morzu i do minimum spada ryzyko opadów.

LATO (czerwiec, lipiec, sierpień)

Od czerwca do września na wyspie panują najlepsze warunki do letniego wypoczynku. Średnia temperatura wynosi w tych miesiącach 25-26 stopni, choć nie brakuje prawdziwie upalnych dni z temperaturą przekraczającą nawet 35°C. Zwykle jest jednak przyjemnie, ponieważ często orzeźwiająco działa typowy dla basenu Morza Egejskiego wiatr meltemi. W tym okresie można również liczyć na przyjemną temperaturę wody, średnio 24-25 stopni, a także na minimalne ryzyko opadów.

JESIEŃ (wrzesień, październik, listopad)

Mniej więcej od połowy września temperatura powietrza na Mykonos zaczyna powoli spadać, by pod koniec listopada osiągnąć średnią wartość 16-17 stopni Celsjusza. Co ciekawe, w tym samym czasie woda w akwenach bywa o kilka stopni cieplejsza, dlatego jesień może być jeszcze całkiem przyjemna dla odpoczywających na wyspie turystów. Planując wakacje, należy wziąć jednak pod uwagę, że od października gwałtownie rośnie ryzyko opadów.

ZIMA (grudzień, styczeń, luty)

Okres zimowy nie jest polecany na spędzanie wakacji na Mykonos, ponieważ od grudnia aż do marca na wyspie panują temperatury od 10 do 16 stopni. Najchłodniej jest od połowy grudnia do połowy marca, natomiast za najbardziej deszczowe miesiące uznaje się grudzień i styczeń. W miesiącach tych odnotowuje się także zaledwie 4 godziny słońca w ciągu dnia, gdy dla porównania w czerwcu jest ich aż 12.

Średnia temperatura powietrza

Średnia temperatura wody

UdostępnijShare on FacebookShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest