Paradise i Super Paradise

Są to najpopularniejsze i dość imprezowe plaże, które znajdują się na południowym wybrzeżu wyspy. Szerokie i piaszczyste oferują doskonałe warunki do wypoczynku. Część z nich wydzielona jest dla nudystów.

 

Platis Gialos

plaża ta leży na południu wyspy, 3 km od jej stolicy Mykonos. Ze względu na dobrą infrastrukturę (leżaki, parasolki, toalety i prysznice), miękki piasek i łagodne zejście do morza, jest wyjątkowo lubiana przez rodziny z małymi dziećmi.

 

Psarou

ta piaszczysta plaża położona jest w zatoce, na zachód od Platis Gialos i jest uznawana za bardzo kameralną i spokojną.

 

Elia

jest to bardzo znana i najdłuższa na Mykonos plaża, którą znaleźć można na południowym wybrzeżu wyspy. Otaczają ją malownicze wzgórza, a przejrzysta woda sprzyja nurkowaniu i kąpielom. Duża część plaży przeznaczona jest dla naturystów.

 

Megali Ammos

plaża ta znajduje się w obrębie największego miasta Mykonos, od jego strony południowej. Wbrew nazwie oznaczającej „wielki piasek” jest to bardzo spokojna i pozbawiona tłumów plaża, na której nie ma parasolek ze względu na często występujące tu wiatry.

Kalo Livadi

to jedna z najdłuższych plaż na wyspie, położona na jej południowym wybrzeżu, na wschód od plaży Elia. Duża liczba leżaków i miejsc na rozłożenie koca sprawiają, że plaża nie jest zatłoczona.

 

Paranga

ta piaszczysta plaża położona jest na południu wyspy i rozdziela ją na dwie części cypel. Południowa część jest bardziej spokojna, natomiast przy północnej znajduje się wiele lokali muzycznych i tawern.

 

Agios Stefanos

plaża ta znajduje się na północ od miasta Mykonos, w pobliżu nowego portu. W sezonie jest dość zatłoczona, ale zapewnia doskonałe warunki do uprawiania różnych sportów wodnych.

 

Kalafatis

jest to jedna z najlepszych plaż dla miłośników sportów wodnych. Położona jest w południowo-wschodniej części Mykonos i oferuje na miejscu wypożyczalnie sprzętu m.in. do nurkowania oraz windsurfingu.

 

Agios Ioannis

jest to niewielka i spokojna plaża z miękkim piaskiem, która leży na zachodnim wybrzeżu wyspy. Jest doskonałym miejscem do odpoczynku, a także uprawiania windsurfingu i innych sportów wodnych. Widać z niej sąsiadującą z Mykonos wyspę Delos.

UdostępnijShare on FacebookShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest