Mykonos, oprócz wspaniałego klimatu, szmaragdowego morza i cudownej architektury ma do zaoferowania wiele miejsc, które muszą znaleźć się na wakacyjnych zdjęciach. Warto poświęcić jeden dzień aby wynająć samochód lub skuter i zobaczyć je wszystkie.

Miasteczko Chora

Urocze, czarujące miasteczko o architekturze charakterystycznej dla Cyklad. W wąskich uliczkach, znajdziesz przeróżne restauracje, od tradycyjnych greckich, aż po superekskluzywne. Stare miasto jest labiryntem wąskich uliczek z bielonymi jasnymi niebieskimi balkonami. Każda mała kręta, brukowana uliczka opowiada inną historię.  W mieście nie ma samochodów a jego zakamarki wypełnione są małymi sklepikami, butikami galeriami, kawiarniami, stylowymi barami i restauracjami.

Wiatraki

Znajdują się na szczycie wzgórza, głównego miasteczka Hora i są jednym z najbardziej rozpoznawalnych zabytków na wyspie. Widoczek ten  podróżował niezliczoną ilość razy na całym świecie za pośrednictwem zdjęć i pocztówek przesyłanych bliskim z Mykonos. To miejsce musi znaleźć się na Twoim Instagramie! Wiatraki wyglądają szczególnie uroczo wieczorem, kiedy niebo przybiera błekitno-różowy kolor.

Mała Wenecja

Jest najbardziej uroczą okolicą głównego miasta Mykonos. Liczne restauracje wystawiają zewnętrzne stoliki, gdzie podczas obiadu morska woda wpływa aż pod same  nogi. Miejsce to może być bardzo zatłoczone zaraz przed jak i po zachodzie słońca, ponieważ pary wybierają je na romantyczną kolację z lampką greckiego wina. Obiad tu może być dosyć kosztowny, jednak sceneria nie może równać się z żadną inną.

Kościół Paraportiani

Jedno z piękniejszych miejsc na wyspie. Kościół ten budowano aż przez trzy wieki i składa się on wewnątrz aż z czterech małych kościółków. Obowiązkowy punkt na liście zwiedzania!

UdostępnijShare on FacebookShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest